Nowy Świat 49, 00-042 Warszawa
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

Maga Foods – Studium przypadku

Maga Foods – Studium przypadku

Firma Maga Foods w grudniu 2020 roku rozpoczęła poszukiwania nowego kierownika utrzymania ruchu do swojego zakładu produkcyjnego w Raszynie k. Warszawy. Jednak uwarunkowania rynku pracy sprawiły, że zdecydowali się na skorzystanie z naszych usług- wyspecjalizowanej agencji rekrutacyjnej Inżynierowie.com. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i eksperckiej wiedzy, szybko znaleźliśmy odpowiednią osobę na to stanowisko. Przeczytaj jak!

 

 

I. Maga Foods – firma z przyszłością

 

Maga Foods ma 30-letnią tradycję i jest jedną z najbardziej liczących się firm w sektorze rynku spożywczego. Jej produkty, z najlepszych składników, można kupić w sklepach w całej Polsce. Od 2017 roku jest częścią międzynarodowej grupy Signature Foods z siedzibą w Holandii, co pozwoliło zdobywać jej rynki państw Beneluksu i Europy Zachodniej. Przeszło 100 osób zatrudnionych w firmie dba o najwyższe standardy by nie zawieść swoich klientów. Mając dostęp do najnowszych technologii, badań i doświadczeń z innych rynków, chcą rozwijać się dalej.

 

Maga Foods uważa, że żywienie ludzi to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Dlatego tak ważne jest dla niej zatrudnienie odpowiednich osób, które będą potrafiły zadbać o wysoką jakość produkcji.

 

Mając powyższe na uwadze, firma zdecydowała się zaufać równie najlepszym w swojej dziedzinie i do rekrutacji kluczowego kierownika, wynajęła naszą agencję.

 

 

 

II. Zlecenie – rekrutacja utalentowanego kierownika utrzymania ruchu

 

Pod koniec 2020 roku w firmie pojawiła się konieczność zatrudnienia nowego kierownika utrzymania ruchu. Maga Foods potrzebowała pracownika z doświadczeniem w pracy z maszynami w branży FMCG przy produkcji żywności.

 

W tym wypadku musieliśmy poszukać kandydata mającego zarówno wiedzę z zakresu zarządzania (miękkie kompetencje) oraz umiejętności praktyczne (twarde kompetencje). Firmie szczególnie zależało na kierowniku, który w codziennej pracy będzie wsparciem dla pracowników, a w razie awarii, sam weźmie udział w naprawach. Taki zestaw kompetencyjny jest unikatowy w zawodach technicznych i rozumieliśmy dlaczego Maga Foods podczas poszukiwań pracownika napotkała trudności: kandydaci aktywnie poszukujący pracy na rynku, nie spełniali oczekiwań oraz nie trafiali umiejętnościami w specyfikę stanowiska.

 

Idealny kandydat musiał chcieć i potrafić prowadzić niewielki, wysoko wyspecjalizowany zespół oraz skupiać się na technicznych aspektach pracy. Pamiętaliśmy także, że praca kierownika utrzymania ruchu wiąże się z koniecznością dyspozycyjności (praca zmianowa w popołudnia i noce).

 

III. Inżynierowie.com – profesjonalne wsparcie

 

Po otrzymaniu zlecenia od razu zabraliśmy się do pracy. Wiedzieliśmy, że aby sprawnie zrealizować proces, musimy sięgnąć po nadzwyczajne środki i doświadczenie. Rozpoczęliśmy szeroko zakrojone poszukiwania na lokalnym rynku pracy, systematycznie rozszerzając ich zakres. Skupiliśmy się na przede wszystkim na kluczowej branży FMCG. Po przeprowadzeniu pogłębionych wywiadów rekrutacyjnych wśród osób na stanowiskach kierowniczych, sięgnęliśmy także po kandydatów z dużym potencjałem rozwojowym na stanowiskach liderskich w dziale UR.

 

Poszukiwania prowadziliśmy głównie poprzez kanały:

  • social recruiting – czyli przy użyciu mediów społecznościowych. Każdy kanał ma swoją indywidualną grupę odbiorców i wyłącznie znając ich mechanizmy (algorytmy) oraz sieć, można osiągać wymierne sukcesy.
  • wewnętrzna baza kandydatów – z pomocą licznych zleceń, budujemy własną bazę kandydatów pasywnych i aktywnych, którą wykorzystujemy przy zleceniach kolejnych.
  • oraz polecenia zaufanych osób z branży – sieć biznesowa daje nam przewagę przy najbardziej wymagających klientach.

 

IV. Sukces rekrutacyjny

 

Wykorzystaliśmy ewentualność zatrudnienia osoby z potencjałem i zarekomendowaliśmy inżyniera z wieloletnim doświadczeniem w dziale UR, ale bez doświadczenia stricte kierowniczego. Kandydat wykazywał się dużym potencjałem liderskim, co pozytywnie rokowało na współpracę z Maga Foods.

 

Dla kandydata z kolei, ciekawą perspektywą zawodową, była możliwość zaangażowania się w przyszłości, w rozbudowę zakładu. Dawało to perspektywę rozwoju na przestrzeni lat, a także interesujący wszechstronny zakres obowiązków.

 

Podsumowując:

Proces rekrutacyjny wymagał dobrego rozeznania rynku oraz zrozumienia istoty stanowiska wynikającego z celów długoterminowych przedsiębiorstwa. Należało jasno przekazać kandydatowi, na co może liczyć, jakie staną przed nim wyzwania i jakie są perspektywy rozwoju. Wybraliśmy świetnie rokującego inżyniera z doświadczeniem w branży FMCG przy produkcji żywności, odznaczającego się liderką empatią, dobrą komunikacją i myśleniem strategicznym.

 

V. Rekomendacja

 

Pół roku później zarówno od klienta, jak i od zrekrutowanego przez nas kierownika UR spłynął do nas pozytywny feedback:

 

Maga Foods:
„Dzięki firmie Inżynierowie.com, zyskaliśmy wspaniałego partnera do rozwoju naszej działalności na rynku Polskim i z całym przekonaniem polecamy współpracę”.

 

Kandydat:
„Cały proces rekrutacji został przeprowadzony na najwyższych standardach, dzięki czemu miałem poczucie jasnych wymagań wobec mnie na nowym stanowisku. Jestem spełniony w nowej pracy i
polecam bycie w bazie Inżynierowie.com”

 

Pracodawca, jak i pracownik są wysoko usatysfakcjonowani ze współpracy. Sukces to dla nas
zakończenie, w którym dostarczamy idealnego kandydata, stającego się integralną częścią firmy. 

 

Q&A do case study Maga Foods

 

  1. Czy zawsze udaje się znaleźć idealnego kandydata?Idealny kandydat to taki, który spełnia przynajmniej 80% oczekiwań zleceniodawcy, a pozostałych 20% jest w stanie szybko się nauczyć. Czasami firma powinna pójść na drobne ustępstwa, aby nie stracić szansy na zatrudnienie talentu, który lojalnie wzmocni zespół. Czasami jest pełne 100%, a czasami 90%, to zależy od dynamiki rynku i oczekiwań klienta.
  2. Co w tym wypadku było najmocniejszą stroną Inżynierowie.com?Doskonały wywiad oczekiwań firmy, tj. umiejętność czytania „między wierszami” i zadawania właściwych pytań uzupełniających. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie, którym się wyróżniamy przy każdym procesie: dobór odpowiednich źródeł pozyskania kandydatów, właściwy wywiad kompetencyjny, itd.

 


Źródła:
https://www.magafoods.pl/
https://www.pracuj.pl/praca/kierownik-dzialu-utrzymania-ruchu-dawidy-powpruszkowski,oferta,7206849
https://www.linkedin.com/company/maga-foods-sp-z-o-o/about/

Info

6 października, 2022
maga foods
Maga Foods