Nowy Świat 49, 00-042 Warszawa
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

Maga Foods – Studium przypadku

Maga Foods – Studium przypadku

Maga Foods w grudniu 2020 roku rozpoczęła poszukiwania nowego kierownika utrzymania ruchu do swojego zakładu produkcyjnego w Raszynie. Jednak ze względu uwarunkowania rynku pracy nie było to łatwe zadanie, dlatego też zdecydowali się na skorzystanie z usług wyspecjalizowanej agencji rekrutacyjnej – Inżynierowie.com. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i eksperckiej wiedzy, szybko znaleźliśmy odpowiednią osobę na to stanowisko. Zobacz jak!

Maga Foods – firma z przyszłością

Maga Foods to firma z wieloletnią tradycją, jedna z najbardziej liczących się w sektorze rynku spożywczego. Rozpoczęła działalność 30 lat temu, dziś pracuje w niej przeszło 100 osób, a jej produkty można kupić w sklepach w całej Polsce. Od 2017 roku jest częścią międzynarodowej grupy Signature Foods z siedzibą w Holandii.

Maga Foods stosuje najwyższe standardy higieny produkcji, ponieważ uważa, że żywienie ludzi to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Dlatego tak ważne jest dla niej zatrudnienie odpowiednich osób, które będą potrafiły zadbać o wysoką jakość produkcji. 

Rekrutacja kierownika utrzymania ruchu 

Pod koniec 2020 roku w firmie pojawiła się konieczność zatrudnienia nowego kierownika utrzymania ruchu. Maga Foods potrzebowała pracownika z doświadczeniem w pracy z maszynami w branży FMCG przy produkcji żywności. Wiedza z zakresu zarządzania była równie istotna, jak umiejętności praktyczne. Firmie szczególnie zależało na kierowniku, który w codziennej pracy będzie wsparciem dla pracowników oraz, w razie awarii, będzie w stanie sam wziąć udział w naprawach. 

Maga Foods podczas poszukiwań odpowiedniego pracownika napotkała na kilka trudności. Dostępni na rynku kandydaci nie spełniali ich oczekiwań oraz nie wpasowywali się w specyfikę firmy. 

Należało znaleźć inżyniera, który chciałaby poprowadzić niewielki, wysoko wyspecjalizowany zespół oraz skupić się na tematyce technicznej. Praca kierownika utrzymania ruchu wiązała się elastycznością, czasami pojawiała się konieczność pracy zmianowej (popołudnia i noce).

Inżynierowie.com – profesonalne wsparcie

Po otrzymaniu zlecenia od razu zabraliśmy się do pracy. Rozpoczęliśmy szeroko zakrojone poszukiwania na lokalnym rynku pracy, stopniowo rozszerzając ich zakres. Skupiliśmy się na branży FMCG.

Przeprowadziliśmy pogłębione wywiady rekrutacyjne wśród osób na stanowiskach kierowniczych po kandydatów z potencjałem rozwojowym na stanowiskach liderskich w dziale UR. Poszukiwania prowadziliśmy głównie poprzez kanały social recruiting, wewnętrzną bazę kandydatów oraz polecenia zaufanych osób z branży. 

Sukces rekrutacyjny 

Maga Foods dawała możliwość zatrudnienia osoby z potencjałem na kierownika UR. Wykorzystaliśmy to i zarekomendowaliśmy inżyniera z wieloletnim doświadczeniem w dziale UR, bez doświadczenia stricte kierowniczego, jednak z dużym potencjałem liderskim.

Dodatkowo ciekawą perspektywą dla nowego kierownika była możliwość zaangażowania się w rozbudowę zakładu w przyszłości. Planowana automatyzacja produkcji była atrakcyjne dla kandydatów, ponieważ dawała perspektywę rozwoju na przestrzeni lat. 

Podsumowując – proces rekrutacyjny wymagał dobrego rozeznania rynku oraz samego stanowiska. Należało jasno przekazać kandydatowi, na co może liczyć i jakie są perspektywy rozwoju. Wybraliśmy świetnie rokującego inżyniera z doświadczeniem w branży FMCG przy produkcji żywności. 

Pół roku później zarówno od klienta, jak i od zrekrutowanego przez nas kierownika UR spłynął do nas pozytywny feedback. Pracodawca, jak i pracownik są wysoko usatysfakcjonowani ze współpracy. Sukces to zakończenie, w którym jesteśmy specjalistami!

Źródła: 

https://www.magafoods.pl/

https://www.pracuj.pl/praca/kierownik-dzialu-utrzymania-ruchu-dawidy-pow-pruszkowski,oferta,7206849 

https://www.linkedin.com/company/maga-foods-sp-z-o-o/about/ 

Info

6 października, 2022
maga foods
Maga Foods