Nowy Świat 49, 00-042 Warszawa
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

Konstruktor – Kospel

Konstruktor – Kospel

Stanowisko: Konstruktor

Lokalizacja: Koszalin

Firma: Kospel

Szybko rozwijająca się firma produkcyjna Kospel podjęła decyzję o powiększeniu zespołu. Poszukiwany był konstruktor do rozrastającego się zakładu w Koszalinie. Jednak zadanie okazało się niełatwe. Hermetyczny rynek pracy oraz niszowa lokalizacja stanowiły wyzwanie, jednak wspólnie z Inżynierowie.com udało się mu sprostać. W jaki sposób?

 

 

Kospel – komfortowe i czyste ogrzewanie

Kospel to producent urządzeń grzewczych z Koszalina. Firma została założona w 1990 roku, a obecnie jest jednym z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o.

 

Kospel posiada 4 nowoczesne zakłady produkcyjne, jego produkty znane są w 57 krajach świata, a blisko 700 pracowników dba o jakość wytwarzanych urządzeń. Wykwalifikowana kadra inżynierów pracuje nad ciągłym udoskonalaniem stosowanych technologii. W 2019 roku firma połączyła się z niemiecką grupą Viessmann, co dało szansę na dalszy rozwój marki poprzez wykorzystanie zasobów nowego właściciela.

 

Na początku 2022 do zespołu powinien dołączyć kolejny konstruktor. Tym samym firma stanęła przed wyzwaniem rekrutacyjnym – jak znaleźć odpowiednią osobę?

 

Konstruktor – wymagania

Firma Kospel uruchomiła nową produkcję i potrzebowała inżyniera do

opracowywania konstrukcji wyrobów i innowacyjnych urządzeń technologicznych.

 

Wymagania, jakie musiał spełnić nowy pracownik to:

  • wyższe wykształcenie na kierunkach takich jak: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, energetyka lub pokrewne,
  • znajomość rysunku technicznego i technik wytwarzania,
  • umiejętności konstruowania w środowisku CAD 3D,
  • mile widziane było doświadczenie na stanowisku konstruktora oraz umiejętność pracy w zespole.

Niewątpliwym plusem oferty była praca w stabilnej firmie przy nowych, rozwojowych projektach. Kospel projektuje swoje urządzenia od podstaw, dlatego zatrudnia pracowników o wysokich kompetencjach z doświadczeniem w branżach związanych z energetyką.

 

W momencie, gdy wewnętrzny dział HR potrzebował wsparcia, do akcji wkroczyli Inżynierowie.com.

 

Rekrutacja konstruktora do firmy technologicznej

 

Głównym wyzwaniem rekrutacyjnym był dość hermetyczny rynek pracy. W okolicy od lat działa kilka dużych zakładów produkcyjnych. Specyfiką niewielkich obszarów jest wzajemna sieć powiązań. Kandydaci znają te firmy i mają wyrobioną na ich temat opinie – często jednak powierzchowne i niepoparte praktycznym doświadczeniem.

 

Dodatkowo na lokalnym rynku pracy brakowało ludzi o odpowiednich kompetencjach. Możliwości relokacji z innych części kraju były ograniczone, informacja o lokalizacji spotykała się z różnym odbiorem (np. kandydat z województwa mazowieckiego stwierdził, że Koszalin nad morzem to dla niego destynacja wakacyjna, nie miejsce do przeprowadzki na stałe).

 

W dodatku preferencją konstruktorów była praca zdalna, jednak w tym przypadku firmie zależało na zaangażowanym pracowniku na miejscu, ze ścisłym kontaktem z produktem finalnym.

 

Inżynierowie.com – profesjonalne wsparcie w rekrutacji

 

Sukces przyniosła nam regularna, intensywna praca. Prowadziliśmy search za pomocą portalu społecznościowego dla profesjonalistów (LinkedIn) oraz poprzez własną sieć networkingową. Wiemy, jaka duża jest wartość poleceń i rekomendacji od specjalistów z branży, dlatego nie wahamy się z nich korzystać.

 

W pierwszej kolejności powróciliśmy do kandydatów, którzy mieli już kontakt z firmą Kospel – bezpośredni lub pośredni (jednak dotychczas nie została podjęta decyzja o współpracy). Na podstawie tych rozmów wyłoniliśmy prawdziwe obiekcje oraz motywacje do zmiany pracy. Następnie stworzyliśmy listę konkretnych argumentów, które mogłyby przekonać kandydatów do podjęcia pracy dla Kospel.

 

Propozycja zatrudnienia była niewątpliwie atrakcyjna i zależało nam, aby dotrzeć z tym przekazem do odpowiednich kandydatów, przede wszystkim lokalnych. Dlatego w czasie rozmów we właściwy sposób pokazaliśmy, co oferuje firma Kospel i jakie można odnieść korzyści z zatrudnienia w niej. Uwypukliliśmy wszystkie korzyści, wśród nich nie tylko wynagrodzenie, ale także możliwość stabilnego zatrudnienia w rozwijającej się firmie, uczestnictwo w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, ciekawy produkt.

 

Umiejętność dotarcia do prawdziwych motywacji kandydatów do pracy to prawdziwa wartość naszej agencji rekrutacyjnej. Udowodniliśmy, że potrafimy dokonać czegoś niemal niemożliwego. Dzięki temu finał tej historii jest pozytywnie zaskakujący.

 

Sukces – zatrudnienie konstruktora

 

Dzięki wytrwałości, znajomości rynku i profesjonalnie przeprowadzonym rozmowom rekrutacyjnym doprowadziliśmy do zatrudnienia odpowiedniego pracownika. Firma Kospel zyskała pozytywną, zaangażowaną i pracowitą osobę. Nowy konstruktor, dzięki doskonałej znajomości urządzeń stosowanych na produkcji, od razu dobrze poczuł się pewnie na swoim stanowisku. Co więcej, nie musiał znikąd dojeżdżać – mieszkał w okolicy!

 

Źródła:

https://kospel.pl/

https://www.pracuj.pl/praca/konstruktor-koszalin,oferta,1000951476

Kospel Łączy Się Z Firmą Viessmann

 

Info

2 lutego, 2023
Kospel
Kospel