Nowy Świat 49, 00-042 Warszawa
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

Rekrutacja – Umicore

Rekrutacja – Umicore

Umicore – kim jesteśmy?

Redukujemy emisję spalin. Nadajemy nowe życie używanym metalom. Napędzamy samochody przyszłości. Jesteśmy międzynarodową grupą materiałową i technologiczną. Dzięki specjalistycznej wiedzy dostarczamy naszym klientom produkty i rozwiązania, które są niezbędne w ich codziennym życiu. Nasz zakład rozpoczął swoją działalność w 2015 roku i skupia się na produkcji katalizatorów samochodowych, które przyczyniają się do redukcji emisji szkodliwych zanieczyszczeń. W Umicore w Nowej Rudzie prowadzimy badania z zakresu zaawansowanych procesów katalitycznych i wcielamy je w życie.

Inspirują nas trzy globalne megatrendy: deficyt zasobów, elektryfikacja transportu oraz potrzeba czystego powietrza; skupiamy naszą działalność na trzech kluczowych obszarach: recyklingu, elektryfikacji oraz czystym powietrzu. Dzięki temu nasze zespoły wyznaczają kierunki rozwoju w materiałoznawstwie, chemii i metalurgii.

Nasze innowacyjne podejście do zrównoważonego rozwoju doprowadziło nas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj, ale wiemy też, że nie możemy stać w miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby zdobyć pozycję absolutnego lidera w produkcji materiałów stosowanych w ekologicznym transporcie i recyklingu oraz by przekształcić nasze podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju w jeszcze większą przewagę konkurencyjną.

Jesteśmy unikatowi, oferując technologię materiałową dla wszystkich typów pojazdów oraz wydajne i przyjazne dla środowiska rozwiązania oparte na modelu zamkniętej pętli. Nasz nadrzędny cel, jakim jest tworzenie trwałej wartości, opiera się na ambicji rozwijania, produkowania i recyklingu materiałów w sposób, który nawiązuje do naszej misji: tworzenia materiałów dla lepszego życia.

Jakie wyzwanie rekrutacyjne postawiliśmy przed inżynierowie.com?

Ponieważ dążymy do zaspokojenia potrzeb szybko zmieniającego się świata, musimy stale poszukiwać nowych rozwiązań. Dlatego w naszych zespołach pracuje czołówka specjalistów w dziedzinie materiałoznawstwa, chemii i przemysłu metalurgicznego. Na tym etapie rozwoju zakładu w Nowej Rudzie, kluczowe było zasilenie naszego zespołu pracownikami, którzy łączą specjalistyczną wiedzę z zakresu chemii z doświadczeniem w branży automotive.

W trakcie poszukiwania idealnych kandydatów ważna jest dla nas także kwestia zrozumienia wartości Umicore, które odgrywają istotną rolę w kształtowaniu naszego biznesu i życia konsumentów. Zaś kolejne poważne wyzwanie, to także lokalizacja naszego zakładu.

Zależało nam na znalezieniu partnera, który od podszewki zna specyfikę branży automotive oraz szereg wyzwań z jakimi wiąże się poszukiwanie nowych pracowników na specjalistyczne stanowiska. Wąska specjalizacja Inżynierowie.com oraz bogate doświadczenie udokumentowane wieloma sukcesami, stanowiły niezaprzeczalny atut.

Chcąc pozyskać wysoko wykwalifikowanych i dopasowanych do profilu naszej działalności kandydatów szukaliśmy partnera, który doskonale zna polski rynek i przy ograniczonej dostępności wykwalifikowanych pracowników będzie w stanie przyciągać inżynierów.

Najwyższe standardy, zindywidualizowane podejście jak również nowoczesne i dopasowane metody rekrutacyjne utwierdziły nas, że Inżynierowie.com, to doskonały wybór partnera, który będzie w stanie połączyć nasze potrzeby z oczekiwaniami kandydatów w niezwykle konkurencyjnej i dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku pracy.

Jak przebiegał proces?

Firma mocno zaangażowała się w poznanie naszych potrzeb i profilu działalności oraz możliwościami jakie oferujemy naszym pracownikom. Dzięki temu możliwe było dokładne stworzenie profilu kandydata oraz ustalenie planu działania.

W pierwszej kolejności Inżynierowie.com przedstawili nam wnikliwą analizę możliwości pozyskania kandydatów o wskazanym przez nas profilu z konkurencyjnych organizacji wraz z możliwymi oczekiwaniami finansowymi.

Kolejnym krokiem było skontaktowanie się z jak największą liczbą osób, bez ograniczania się do lokalizacji. Był to search na terenie całej Polski, z uwzględnieniem postawionych przez nas wymagań.

Zespół zaangażowany w projekt brał też pod uwagę kwestie relokacyjne. Niosą one za sobą, wyższe niż standardowo, oczekiwania finansowe kandydatów.

Dlatego do rozmów wytypowane były dwie grupy osób: zmotywowane do zmiany pracy pod kątem rozwoju w branży, które jednocześnie mają wykształcenie chemiczne oraz chcą się rozwijać w Umicore, ponieważ widzą potencjał technologiczny, pochodzące z rejonów Nowej Rudy i są zainteresowane powrotem w rodzinne strony.

Znalezienie takich osób wymagało ogromnego nakładu pracy, bardzo dużego searchu oraz zastosowania nowoczesnych metod i narzędzi rekrutacyjnych z udziałem nowych technologii. Inżynierowie.com mocno skupili swoje działania na dogłębnym poznaniu umiejętności technicznych oraz tego, czym kierują się potencjalni kandydaci przy zmianie pracy.

Dzięki dużej ilości rozmów telefonicznych z kandydatami oraz pogłębionej wiedzy technicznej Inżynierowie.com otrzymaliśmy doskonale zweryfikowanych kandydatów, którzy zarówno profilem kompetencyjnym, jak również predyspozycjami i oczekiwaniami wpisywali się w naszą działalność i wartości jakimi się kierujemy.

Efekt współpracy Inżynierowie.com

Za sprawą partnerskiej relacji biznesowej i otwartego dialogu Inżynierowie.com z sukcesem odpowiedzieli na nasze potrzeby, znajdując kandydatów wysoce wykwalifikowanych i zmotywowanych do rozwoju w strukturach naszej organizacji. Nasza współpraca zaowocowała zamknięciem procesu rekrutacyjnego i znalezieniem właściwej osoby, która po podjęciu pracy zostanie z Umicore na długi czas.

PRZEJDŻ DO STRONY UMICORE

Info

30 marca, 2021