Nowy Świat 49, 00-042 Warszawa
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

Techbit – studium przypadku

Techbit – studium przypadku

 

Techbit – firma z ponad 5 letnim doświadczeniem produkcyjnym, swój początek miała jako firma serwisująca elektronikę (komputery stacjonarne, laptopy, telefony komórkowe) zanim zmieniła się w producenta EMS (Electronics Manufacturing Services).

Core business: produkcja elektroniki (PCBA) w kierunku kompleksowości usług (programowanie, testowanie, montaż finalny, labeling, packaging, dostawy just-in-time) przy jednoczesnej optymalizacji łańcucha dostaw

Branże: przemysł, lotnictwo, górnictwo, automotive, rozrywka, urządzenia codziennego użytku

Wartość dodana dla klientów: rola eksperta – doskonała znajomość rynku oraz urządzeń, optymalizacja łańcucha dostaw, kompleksowość usług, elastyczność produkcji.

Business case

Zatrudnienie kierownika produkcji ze znajomością branży oraz doświadczeniem w dużej organizacji (znajomość procesów, procedur, certyfikatów, wymagań i możliwości rynku),

Profil kandydata: osoba do 40 roku życia, z doświadczeniem i kwalifikacjami, mająca szansę zbudować rolę lidera na obszarze produkcji oraz relacje z relatywnie młodym zespołem. Osoba chcąca zbudować strukturę organizacji i mająca długofalowy plan na organizację (rozwijać się razem z TB).

Firma mająca plany rozwoju, związane ściśle z zatrudnieniem doświadczonego kandydata z branży EMS. Poszukiwana osoba z doświadczeniem w większej firmie liczącej kilkaset osób, która ma doświadczenie z wypracowanym już procesem i procedurami która to doświadczenie przeniesie na rozwój firmy.

Plan działania

Wyszukiwania i skontaktowanie osób z branży EMS w pierwszej kolejności wśród stanowisk Kierowniczych. Wśród Kandydatów z którymi się skontaktowaliśmy, z Wielkopolski, Pomorza, Małopolski czy Śląska powielała się obawa tego, że jest to stosunkowo młoda firma, że od Kandydata będzie się wymagało dużej wszechstronności, że będzie on łączył w sobie kompetencje zarówno Inżyniera Procesu, Jakości, Montażu oraz Managera. Na gruncie tych obaw oczekiwania finansowe kształtowały się o około 50% niż zakładany budżet.

Po okresie wyszukiwania wśród Kierowników, nasze poszukiwania skierowaliśmy na Liderów i Starszych Inżynierów firm wyżej wymienionych czyli z ustandaryzowanymi procesami i procedurami. Wśród tych osób stanowisko Kierownika wzbudzało chęć sprawdzenia się i usamodzielnienia, uwolnienia od np. struktur korporacyjnych. Dla niektórych była to możliwość rozwoju, której wcześniej nie mieli i możliwość działania, które ma realny wpływ na rozwój firmy.

Zarekomendowaliśmy 5 Kandydatów z branży szeroko rozumianej elektroniki, wszystkie miały doświadczenie w koordynowaniu zespołu: Operatorów lub młodszych Inżynierów, lecz nie byli to typowi Kierownicy.

Nasz Kandydat, który został zatrudniony jest osobą, która w obecnej firmie (znacznie większej niż Techbit) nie miała niestety większych szans rozwojowych. Kandydat, który poszukiwał możliwości rozwoju na stanowisku kierowniczym, co w tym konkretnym wypadku wiązało się również z koniecznością relokacji do innego województwa.

Była to rekrutacja, która wymagała znajomości branży elektronicznej oraz zmiany założonej strategii po pierwszych poszukiwaniach. Pomimo wyższych wymagań finansowych kandydatów, zmieściliśmy się w założonym budżecie wynagrodzenia dla Kandydata i z wielką przyjemnością doprowadziliśmy do zakończenia powyższego procesu rekrutacyjnego.

PRZEJDŹ DO STRONY TECHBIT

Info

26 listopada, 2021
Techbit