agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne cz. 2

Agencje rekrutacyjne zatrudniają specjalistów ds. rekrutacji, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Rynek stale zmienia się. Inne były sposoby docierania do pracowników 30, 20 czy 15 lat temu a inne są w tej chwili. Nawet jeżeli ktoś długo pracuje w agencji rekrutacyjnej i posiada bardzo duże doświadczenie w rekrutacji z pewnością potrzebuje zdobywać wiedzę w tym zakresie. Nowe pokolenia trafiające na rynek pracy, czego innego obecnie oczekują od przyszłego pracodawcy niż jeszcze kilka lat temu. Rozmowa kwalifikacyjna wygląda z pewnością inaczej od tej jaką dawniej odbywali rekruterzy z kandydatami. Młode pokolenia nie boją się przedstawiać swoich oczekiwań wobec przyszłego pracodawcy. Otwarcie mówią ile chcą zarabiać i jakich jeszcze chcą udogodnień w pracy.

agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne jako pośrednicy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą

Dla przedsiębiorcy taki kandydat może wydać się bezczelny i arogancki. Dlatego nie powinien w takiej rozmowie uczestniczyć. Ogromna zmiana pokoleniowa, która nastąpiła w ostatnim czasie sprawia, że pracodawcom trudno się bezpośrednio porozumieć z kandydatami bez pomocy pośredników pracy. Agencja rekrutacyjna może być doskonałym rozwiązaniem. Pośredniczy ona we wszystkich etapach rekrutacji między dwoma stronami, które mają często rozbieżne interesy. Przedsiębiorca przede wszystkim prowadzi firmę, aby uzyskiwać zyski.  Jeżeli potrzebuje pracowników to często chce aby oni się z firmą utożsamiali, dbali też o jego dobro i doceniali swoje miejsce pracy, w którym mogą przez lata rozwijać się zawodowo. Młodzi pracownicy nie chcą się przywiązywać, raczej chcą z firmy wyciągnąć tyle ile tylko się da. Nauczyć się zawodu i w krótkim czasie odejść do lepszej firmy, która zaoferuje im dużo więcej profitów. Niekoniecznie musi to być wyższe wynagrodzenie, ale być może kartę multisport, dodatkowe dni urlopu lub wolne piątki, dzięki którym będą mieli dłuższy weekend z rodziną.

Nowi kandydaci do pracy pozyskiwani przez agencje rekrutacyjne

Jednocześnie młodzi pracownicy mają spore zobowiązania i oczekują wysokich wynagrodzeń, zanim cokolwiek pokażą, że potrafią. To często jest bulwersujące dla przedsiębiorców, którzy samodzielnie chcą prowadzić rekrutację. Agencje rekrutacyjne stanowią emocjonalny bufor pomiędzy przedsiębiorcami a dość pewnymi siebie młodymi pracownikami. Pozwalają na rozładowanie emocji i pewnego rodzaju agresji obu stron, zanim dojdzie do bezpośredniego spotkania. Specjaliści w agencji rekrutacyjnej mają także okazję przeszkolić rekruta, w jaki sposób powinien się zachowywać podczas bezpośredniego spotkania z pracodawcą. Ważne jest też aby odpowiednio się ubrał, adekwatnie do obejmowanego stanowiska. Nie zawsze bowiem młode osoby mają taką świadomość i wiedzą, co pasuje a co nie na danym stanowisku pracy.