agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne cz. 3

Rekrutacja pracowników przez agencje rekrutacyjne jest dla przedsiębiorców wygodna i w perspektywie roku i kolejnych lat z pewnością zdecydowanie bardziej finansowo opłacalna niż utrzymywanie całego działu HR. Zmiany na rynku pracowników sprawiają, że sposoby rekrutacji i oferowane oferty pracy musiały ulec zmianie. Sposoby szukania i docierania do specjalistów także zmieniły się. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie myślał o tym, że portale społecznościowe mogą wspierać działy rekrutacji. Pomimo dużego dostępu do informacji, szybkiego Internetu znalezienie odpowiedniego pracownika stało się trudniejsze niż dawniej. Wymaga od firmy rekrutacyjnej sporego zaangażowania i wiedzy, aby znaleźć dokładnie takiego kandydata jakiego oczekuje przedsiębiorca.

agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne wspierają przedsiębiorców

Trzeba pamiętać o tym, że często pracodawcy są dużo starsi od wchodzącego na rynek potencjalnego pracownika, inaczej postrzegają świat i zostali wychowani w innych warunkach historyczno-społeczno-gospodarczych. Z pewnością przedsiębiorcy potrzebują poznać współczesne pokolenie. Może je przedstawić agencja rekrutacyjna, która na co dzień spotyka kandydatów szukających zatrudnienia. Zdążyła poznać ich potrzeby, oczekiwania i motywacje. Wie jak z nimi rozmawiać i jak przedstawić ich przyszłemu pracodawcy. Agencje rekrutacyjne z pewnością nie znikną z rynku pracy. Będą się rozwijać i coraz więcej firm będzie korzystało z ich usług. Rekrutacja bowiem staje się coraz bardziej skomplikowanym zajęciem.

Pracownik agencji rekrutacyjnej

Rekruter musi brać pod uwagę już nie tylko kwalifikacje zawodowe kandydata, ale także jego charakter, motywacje i oczekiwania. Odpowiedniego dopasowania  pracownika do konkretnego stanowiska pracy może dokonać tylko doświadczony rekruter. Osobom, które nigdy nie pracowały w agencji rekrutacyjnej wydaje się że jest to praca łatwa i przyjemna Tymczasem wymaga sporej wiedzy z zakresu psychologii, obszarów pracy i kwalifikacji zawodowych aby móc ją wykonywać dobrze. Nie każda osoba nadaje się do pracy w agencji rekrutacyjnej. Oprócz odpowiedniego wykształcenia bowiem 樂威壯
konieczna jest umiejętność analizy wielu faktów i szczegółów oraz umiejętności dopasowania ich do oczekiwań obu stron, których rekruter jest tylko pośrednikiem. Dobra rekrutacja przynosi korzyść zarówno pracownikowi jak i pracodawcy.