agencja hr

Agencja hr jako doskonałe rozwiązanie dla wielu firm

Rekrutacja pracowników dla każdej firmy to bez wątpienia spore koszty. Znalezienie, przeszkolenie i czas na zapoznanie się pracownika ze stanowiskiem pracy mogą obciążyć znacznie budżet pracodawcy. Źle wybrany pracownik, pociąga za sobą kolejne koszty. Ponadto utrzymywanie profesjonalnego działu rekrutacji wymaga zatrudnienia specjalistów HR, ich regularny udział w szkoleniach, konferencjach branżowych i targach pracy. Coraz więcej firm nie chce zajmować się samodzielnie rekrutacją. Dlatego współpracuje z agencjami hr i zleca im szukanie pracowników na różne stanowiska pracy.

Agencja hr poszukuje trudno dostępnych pracowników

Niskie bezrobocie sprawia, że na rynku jest coraz mniej dostępnych osób gotowych zmienić miejsce zatrudnienia. Często na targach pracy agencje hr prowadzą wstępne rozmowy rekrutacyjne ze studentami kończącymi naukę lub absolwentami wyższych uczelni. Nie mają  oni doświadczenia zawodowego i najczęściej brakuje im praktycznej wiedzy. Wymagają przeszkolenia, nauki i przygotowania zawodowego. Agencje hr ponadto przygotowują młode osoby wchodzące na rynek pracy. Uczą w jaki sposób przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne i jak rozmawiać z pracodawcą. Przedstawiają im także oczekiwania pracodawców w różnych branż犀利士
ach i w ten sposób urealniają ich myślenie o rynku pracy. W przypadku inżynierów pracodawcy najczęściej szukają osób samodzielnych, doświadczonych i posiadających praktyczną wiedzą.

Przygotowanie inżyniera do pracy na określonym stanowisku wiąże się najczęściej z dużymi kosztami, których pracodawcy nie chcą ponosić. Studenci spotykając się z rekruterami z agencji hr poznają oczekiwania pracodawców i starają się im sprostać. Często po takich kontaktach z doradcami zawodowymi lub pośrednikami pracy są bardziej zmotywowani do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i zdobywania doświadczenia. Szukają praktyk, pracy na umowę zlecenie lub część etatu i za jakiś czas ponownie zgłaszają się do agencji hr. Baza kandydatów w agencji hr tworzona jest często przez wiele lat. Znajdują się tam osoby, które zgłosiły się do firmy jeszcze jako studenci a po kilku lub kilkunastu latach posiadają szerokie doświadczenie i praktyczną wiedzę.

Baza kandydatów w agencji hr

Agencja hr dociera do osób znajdujących się w bazie, które przez ostatnie lata pracowały w zawodzie i zdobywały doświadczenie. Jeżeli nie są zadowolone z obecnego miejsca pracy lub szukają lepiej płatnej pracy agencja hr proponuje atrakcyjne finansowo oferty pracy. Są one dopasowane do wykształcenia i doświadczenia zawodowego potencjalnego kandydata. Osoby, które współpracują z agencją hr najczęściej nie zabierają swoich dokumentów od razu po znalezieniu zatrudnienia ale pozostawiają swoje dane na przyszłość. Agencja hr może co pewien czas się przypominać, aktualizować dane i proponować nowe oferty pracy. Zdarza się też, że po kilku latach, kiedy pracownik szuka nowych wyzwań, chce awansować lub więcej zarabiać zgłasza do agencji hr swoją gotowość do podjęcia nowej pracy i czeka na oferty. Określa swoje oczekiwania co do warunków pracy i zarobków.