agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne cz. 1

Przedsiębiorcy często próbują samodzielnie znaleźć pracowników na różne stanowiska pracy. Z 必利勁
czasem okazuje się, że jest to zajęcia czasochłonne i generuje spore koszty. Szczególnie jeżeli rekrutacja dotyczy wysokiej klasy specjalistów trudno dostępnych na rynku. Ogłoszenia rekrutacyjne sporo kosztują a napływające na nie aplikacje kandydatów wymagają dużej ilości czasu aby je dokładnie przejrzeć i wybrać najlepszych do kolejnego etapu rekrutacji. Jeżeli firma często rekrutuje pracowników konieczne jest stworzenie działu rekrutacji, który na bieżąco będzie zajmował się pozyskiwaniem pracowników z rynku. Dla przedsiębiorcy, który nie specjalizuje się w rekrutacji najczęściej są to spore koszty.

agencje rekrutacyjne

Agencje rekrutacyjne tańsze od utrzymania działu HR

Utrzymanie działu HR, który wymaga regularnych szkoleń i podnoszenia kwalifikacji oraz koszty pracownicze w skali roku mogą pochłonąć sporo zasobów finansowych. Zdecydowanie tańsze jest skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnych. Specjalizują się one w szukaniu pracowników i ich dopasowywaniu do oferowanych stanowisk pracy. Mają przetarte ścieżki i własną bazę danych, którą uzupełniają na bieżąco. Agencje rekrutacyjne, która działają od wielu lat posiadają odpowiednie biura, pracowników i narzędzia aby rekrutować z rynku najlepszych. Wykorzystują przy tym specjalistyczne narzędzia i metody, które sprawiają, że w ten sposób pozyskany pracownik jest dopasowany do miejsca pracy i z pewnością zostanie u jednego pracodawcy dłużej.

Profesjonalizm i doświadczenie agencji rekrutacyjnych

Utrzymujący się od pewnego czasu trend częstego zmieniania pracodawcy sprawia, że firmy niemal cały czas musiałby się zajmować rekrutacją pracowników. Z pewności kierunek ten będzie się utrzymywał. Z pewnością tylko wyspecjalizowane agencje rekrutacyjne sprostają potrzebom rynku w tym zakresie. Młode osoby szukając coraz to wyższych zarobków nie przywiązują się do miejsca. Wiele osób, szczególnie w dużych miastach ciągle szuka nowych ofert pracy. Chcą zarabiać więcej i mieć lepsze warunki pracy. W ostatnim czasie to ostatnie jest bardziej poszukiwane niż same wynagrodzenie. Są bowiem gotowi zmienić pracę na niższą stawkę wynagrodzenia, jeżeli tylko będą mogli mniej godzin pracować.