Rekruterze, to nie ty jesteś problemem!

Prestiżowi klienciatrakcyjne wynagrodzenianowoczesne narzędzia pracy to codzienność naszych rekruterów. Chcesz wiedzieć jak to możliwe?

Rekrutacja przez agencję rekrutacyjną?

To bardzo proste. Być może w tej chwili prowadzisz jednocześnie 10 lub więcej rekrutacji na różnorodne stanowiska? Pracujesz w ciągłym niedoczasie i brakuje ci profesjonalnych narzędzi? Życie rekrutera nie zawsze usłane jest różami, ale jeśli czytasz ten post, to już jesteś na najlepszej drodze aby to zmienić.

Kilka dni temu rozmawiałem z kandydatką na stanowisko rekrutera do naszej agencji – Inzynierowie.com. Kiedy zapytałem o powód zmiany pracy przelała się szala goryczy. Moja rozmówczyni była na skraju wytrzymałości nerwowej. W agencji w której była zatrudniona prowadziła jednocześnie po 10 i więcej rekrutacji. Niemalże każde wymienione przez nią stanowisko dotyczyło innej branży. Jednocześnie szukała do pracy handlowców, farmaceutów, księgowych i inżynierów, a niekiedy nawet pracowników fizycznych. Zapytana o specjalizację, tylko westchnęła.

Pomimo dobrej organizacji pracy prawie nigdy nie udawało jej się wykonać miesięcznych planów i umówić tyle interwiev z kandydatami ile od niej oczekiwano. Z braku innych narzędzi, spędzała dni obdzwaniając dziesiątki potencjalnych kandydatów. Jak możesz się domyślać, z kiepskim skutkiem. Wiele z tych rekrutacji nigdy nie było zamykanych, gdyż już na etapie założeń poczynionych przez handlowców nie miały one szans powodzenia. Chodzi o podpisane umowy z klientami, którzy nie są atrakcyjni dla kandydatów: niskie stawki wynagrodzenia, przestarzała technologia, niepochlebne opinie o kliencie.

Pracuj jak w firmie rekrutacyjnej

Czy taka sytuacja wydaje ci się znajoma? Być może ty również dajesz z siebie wszystko, ale wciąż rozbijasz się o ścianę? Wyobraź sobie, że z dnia na dzień sytuacja zmienia się o 180 stopni.

Zapytałem moich współpracowników, co najbardziej cenią sobie w pracy w Inzynierowie.com.

„Bardzo odpowiada mi możliwość skupienia się na kliencie. Prowadzę maksymalnie na raz jedynie 3 do 8 rekrutacji, nierzadko po kilka dla jednego zakładu i na to samo stanowisko. Dzięki temu mogę naprawdę dobrze poznać potrzeby klienta i wymagania dla danego stanowiska. Rekrutujemy inżynierów średniego i wyższego szczebla, ludzi z dużą wiedzą i na poziomie z którymi praca jest przyjemnością. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że mogę poświęcić im odpowiednio dużo czasu, przygotować się do rozmowy z każdym z nich, oraz dać feedback niezależnie od jej wyników”.

Skontaktuj się z naszymi konsultantami to opowiedzą Ci sami jak pracują i jakie są wartości pracy u nas np z Anetą Wróbel lub też z Rafałem Biela.

„Zanim zacząłem pracować z Krzysztofem, nawet nie wiedziałem, że nowoczesne narzędzia mogą tak bardzo ułatwić pracę rekrutera. W Inzynierowie.com korzystam z najwyższego pakietu dla rekruterów na LinkedIn oraz wygodnego systemu ATS Recruitee. Przeklikiwanie się przez setki nieaktualnych CV i zarządzanie kandydatami w excelu to dla mnie przeszłość. Dzięki temu mogę w pełni skupić na kontaktach z ludźmi, czyli ty, co w mojej pracy najważniejsze”.

Jak zmieniłoby się twoje życie, gdybyś i ty obsługiwał tylko prestiżowych klientów, dysponujących najnowszą technologią, mających renomę na rynku i oferujących godziwe wynagrodzenia? Nie czekaj dłużej. Napisz do mnie i daj sobie szansę na dołączenie do naszego zespołu.

Krzysztof Kazoń